Niebieska glinka Rapan z jeziora Ostrownoje

Pochodzące z jeziora Ostrownoje glinki Rapan mają dwie odmiany: żółtą oraz niebieską. Pierwsza przeznaczona jest do skóry ziemistej, tłustej i porowatej, natomiast druga do pielęgnacji cery wrażliwej i normalnej.

Glinka niebieska (Rapan Blue Clay) jest najdelikatniejszym ze wszystkich produktów Rapan beauty. Zaleca się ją osobom ze skórą wrażliwą i dojrzałą, ale również
w pielęgnacji skóry dzieci,
czy osób osłabionych chorobami. Znalazła ona uznanie w medycynie i medycynie estetycznej. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Otóż w czystej postaci występuje w przyrodzie niezwykle rzadko. Połączenie niebieskiej glinki Rapan i solanki z soli Rapan pozwala
na uzyskanie produktu jeszcze bardziej niezwykłego. Nie uzyskano do tej pory innego produktu (choćby z Morza Martwego) o podobnym działaniu i skuteczności.

Glinka kambryjska Rapan pozyskiwana jest ze słonego jeziora Ostrownoje na zachodniej Syberii, spod warstwy czarnych i szarych mułów. Przykryta jest 20-50 cm warstwą solanki. Następnie, po wydobyciu umieszczana jest w dużych pojemnikach
i pokrywana 20-50 mm warstwą skoncentrowanej solanki. W trakcie pakowania glinka przechodzi trzykrotną filtrację, po której umieszczana jest w hermetycznych opakowaniach.

Zastosowanie niebieskiej glinki Rapan:
- zamyka pory, usuwa nadmierny łój, zaskórniki, zanieczyszczenia i wypryski,
- poprawia wygląd skóry i jej teksturę: skóra wygląda młodziej, jest gładsza i ma jednolitą barwę,
- wzmacnia procesy usuwania toksycznych odpadów i redukuje pojawianie się cellulitu,
- zmniejsza obrzęki
- zawiera antyoksydanty, które usuwają wolne rodniki,
- poprawia drenaż limfatyczny i krążenie krwi, metabolizm i wymianę tlenową w komórkach,
- nasyca skórę minerałami.
- poprawia samopoczucie, relaksuje, uspokaja,
- redukuje bóle mięśni i stawów,
- stymuluje odporność,
- dodaje energii,
- zwiększa metabolizm
- posiada wysoką zawartość montmorylonitu,
- może być używana nawet w zabiegach dla dzieci.

Jak podaje producent, preparaty Rapan beauty posiadają skład chemiczny podobny do produktów z Morza Martwego i mają podobne właściwości terapeutyczne, lecz zapewniają 20-krotnie lepszą skuteczność ze względu na większą  zawartość antyoxydantów, karotenoidów, retinoidów i innych biologicznie aktywnych składników.
Są całkowicie naturalne i niezwykle bogate w minerały - praktycznie wszystkie spotykane w ludzkim organizmie. Wyróżnia je również wysoki poziom witamin, hormonów, przeciwciał, kwasów organicznych i biostymulatorów. Są niezastąpione w zabiegach pielęgnujących skórę.

Sposób użycia:
mieszamy glinkę z wodą na gładka pastę (używając ok. 50% wody) i nakładamy na twarz na 20 minut, następnie zmywamy ciepłą wodą. Po maseczce należy koniecznie nawilżyć skórę odpowiednim kremem.
Przy trądziku mieszamy glinkę (2 łyżki) z ciepłą wodą i solą Rapan (1 łyżka), aby zrobić maseczkę do uzyskania gładkiej pasty i stosujemy codziennie w formie maseczki na twarz i/lub plecy.
Przy chorobach skóry nakładać przygotowaną maseczkę na chore miejsce. Można stosować w przypadku brodawek, stopy atlety, drożdżycy, liszaja, oparzeń słonecznych, łysienia, pryszczy, skaleczeń, oparzeń, odmrożeń, półpaśca.

Skład: naturalna, słona, niebieska glinka kosmetyczna.
Skład chemiczny: krzmionka, tlenki aluminium, welan wapnia, magnez, kaolinit, uwodniona mika, montmorylonit, minerały z grupy chlorków.
Dostępna w opakowaniach 240g (słoiczek) oraz 1kg (worek)

Gdzie można kupić niebieską glinkę Rapan? Kliknij w ten link.