Glinka ŻÓŁTA dla cery dojrzałej

Naturalna glinka kosmetyczna żółta, do przygotowania maseczki idealnej dla cery dojrzałej oraz kąpieli.

Glinka żółta MedikoMed 100g
Glinka żółta w proszku delikatnie oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka, przyspiesza proces regeneracji, tonizuje, usuwa toksyny i nasyca skórę tlenem.
Przy regularnym stosowaniu zwiększa sprężystość i elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Właściwości żółtej glinki:
- oczyszcza i zmiękcza skórę,
- dodaje sprężystości i elastyczności,
- nasyca skórę tlenem, usuwa toksyny,
- wygładza zmarszczki i niweluje zmęczenie

Zastosowanie żółtej glinki:
- maseczki kosmetyczne,
- pielęgnacja włosów i skóry głowy,
- kąpiele dłoni i stóp,
- kąpiele w wannie

Przygotowanie maseczki kosmetycznej z glinki żółtej:
  1. Rozprowadzić żółtą glinkę w ciepłej wodzie w stosunku 1:1, nie używać metalowych naczyń. Wymieszać do konsystencji śmietany.
  2. Nakładać cienką warstwę maseczki okrężnymi ruchami na czystą skórę twarzy, mokrymi palcami i lekko wcierać ją w skórę przez 2-3 minuty.
  3. Po 10-15 minutach zmyć ciepłą wodą bez użycia mydła i nanieść na skórę odżywczy krem.
  4. Maseczkę stosuje się 2-3 razy w tygodniu - w zależności od kondycji i potrzeb skóry.
Pielęgnacja włosów i skóry głowy żółtą glinką:
  1. Do gotowej maseczki (przygotowanej wg powyższego sposobu) dodać żółtko jaja, wetrzeć w skórę głowy i zawinąć.
  2. Zmyć ciepłą wodą po 15-20 minutach.
  3. Maseczka zapobiega łamliwości i wypadaniu włosów.
glinka żółta Golden - Farm 60g
   Kąpiele dłoni i stóp w żółtej glinie:

   1. Rozprowadzić glinę w ciepłej wodzie w stosunku 1
       łyżka stołowa na 1 litr wody.
    2. Zanurzyć w roztworze słonie / stopy.
    3. Zabieg przeprowadzać codziennie przez 20-30 minut.

     Żółta glinka dostępna jest w opakowaniach: 60g
     (Golden - Farm) oraz 100g (MedikoMed)

    Gdzie można kupić glinkę żółtą? Kliknij w ten link.












7 komentarzy:

  1. ile maseczek można przygotować z opakowania glinki?

    OdpowiedzUsuń
  2. z opakowania 100g można przygotować kilkanaście maseczek do twarzy ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie mnie strasznie podraznila :( buzię i dekolt mam jak poparzone wrzatkiem ;( Zmieszalam ją z hydrolatem z czarnej porzeczki, dodalam po kilka kropli olejku tamanu i laurowego. Zmyłam ją po 10 min., bo nie mogłam wytrzymać pulsujacego i parzacego pieczenia na skórze. Mam cerę mieszaną w kierunku suchej. Co zrobiłam źle? Help! ;(

    OdpowiedzUsuń
  4. Glinka żółta przeznaczona jest do cery dojrzałej, zwiotczałej, nie mieszanej. Przy mieszanej w kierunku suchej lepiej spróbować glinkę białą. Generalnie glinki naturalne w proszku nie wywołują uczuleń, więc sprawdziłabym jak działają na skórę same olejki lub sam hydrolat. Możliwe, że olejek lub hydrolat jest alergenem w Twoim przypadku. Warto przeprowadzić próbę maseczki z glinki (wymieszanej z wodą przegotowaną) w zgięciu ręki. Wtedy okaże się, który ze składników wywołał taką reakcję.

    OdpowiedzUsuń
  5. Hydrolat i olejki stosuję od dawna (solo i w maseczkach), więc to nie one wywołały podrażnienie. Moja cera jest dojrzałą cerą mieszaną z pierwszymi oznakami wiotczenia (40 lat), chciałam ją dodatkowo wzmocnić mikroelementami i oczyścić z toksyn. Do mieszania użyłam ceramicznych przyborów.
    Zastanawia mnie kolor mojej glinki. Na opakowaniu jest napisane "żółta", ale po prawdzie proszek jest niemal biały, delikatnie kremowy. Podany skład: sproszkowany kaolin (glina), sproszkowany [płodiw garbuza] (nie wiem, co to jest po ukraińsku, ale tak się to czyta). Może producent coś namieszał przy pakowaniu? Będę szukać dalej :)
    Dziękuję za szybką odpowiedź, pozdrawiam. Maja

    OdpowiedzUsuń
  6. Osobiście od dawna stosuję głównie glinki MedikoMed i są one naturalne w 100%, nie zawierają żadnych dodatkowych składników. Dostępne są w sklepie KosmetycznaGlinka.pl i mogę je śmiało polecić.
    Garbuz to dynia, więc może ten składnik wywołał podrażnienie? Jest on dodatkowym składnikiem w glince producenta Golden Farm, które również znam i stosuję bez problemów. Producent akurat tej glinki zalecił przygotowanie maseczki przed dodanie ciepłej wody, więc proszę spróbować tylko takiej kombinacji, nie mieszać glinki z olejkami lub hydrolatem - możliwe że to połączenie wywołało niepożądaną reakcję, albo jest Pani po prostu uczulona na dynię.
    Glinki mogą mieć różne odcienie, tym za bardzo nie należy się sugerować. Np. czarna glinka ukraińska Golden Farm jest bardziej szara, czerwona ma odcień różowy a żółta po zmieszaniu z wodą ma kolor ecru. Polecam spróbowanie glinek Medikomed ;)W składzie sama glinka.

    OdpowiedzUsuń