Glinka himalajska różowa ze złotym korzeniem

W kolekcji glinek chińskich znalazła się glinka różowa wzbogacona ekstraktem ze złotego korzenia (różeńca górskiego). Glinka ta zawiera bardzo dużą ilość minerałów wpływających dodatnio na głębokie odżywienie skóry.

Delikatnie oczyszcza skórę ze zrogowaciałego naskórka oraz działa matująco. Co ważne - nie przesusza skóry, zachowując jej odpowiedni poziom wilgoci.

Złoty korzeń działa podobnie do żeń - szenia. Zawiera dobroczynnie wpływające na strukturę skóry kwasy, m.in. kwas cytrynowy, jabłkowy, szczawiowy i bursztynowy. Udoskonalają one procesy zachodzące w komórkach a także normalizują strukturę skóry.

Ważna informacja dla alergików: różowa glinka z wyciągiem ze złotego korzenia nie powoduje alergii i z powodzeniem można ją stosować do skóry wrażliwej.

Zastosowanie glinki himalajskiej:
maseczki kosmetyczne z glinki
i kąpiele w wannie.

Sposób użycia: 
- maseczka do twarzy: do łyżeczki glinki w proszku dodajemy niecałą łyżeczkę wody termalnej, mineralnej, przegotowanej, lub z kranu (wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry, można zamiast wody dodać hydrolat), mieszamy w miseczce ceramicznej lub plastikowej (nie wolno używać metalowych naczyń ani mieszadełek)
do otrzymania gładkiej masy. W razie potrzeby zagęszczamy maseczkę dodatkową ilością glinki w proszku. Nanosimy wymieszaną glinkę z wodą na skórę twarzy omijając okolice oczu i ust, następnie pozostawiamy na 15 do max. 20 minut. Maseczkę zmywamy ciepłą wodą, bez użycia mydła,
- kąpiel w glinie: rozprowadzamy 100 – 200g glinki w ciepłej wodzie, wlewamy otrzymaną w ten sposób masę do wanny. Czas kąpieli 20 – 30 minut.

Zaleca się stosowanie glinki 2-3 razy w tygodniu.


Skład:
naturalna glinka różowa wysoko oczyszczona, wyciąg ze złotego korzenia, substancja zapachowa.
Dostępna w opakowaniu 100g (2 woreczki x 50g)
Producent: Fitocosmetic (Rosja),
Termin ważności: 3 lata

Gdzie można kupić różową glinkę himalajską? Kliknij w ten link.