Żółta glinka Rapan - skarb jeziora Ostrownoje

Pielęgnacja ziemistej, tłustej i porowatej cery sprawia nie lada problem jej posiadaczom. Taki rodzaj cery wymaga skutecznej i bezpiecznej pielęgnacji. W tym przypadku niezbędne okażą się kosmetyki posiadające silne właściwości oczyszczające oraz podsuszające skórę. Należy jednak pamiętać aby nie dopuścić do odwodnienia i nadmiernego wysuszenia skóry.
W dokładnym oczyszczeniu twarzy pomoże żel, mleczko lub roztwór glinki z ziołami / wodą termalną / wodą przegotowaną. Każdorazowo pamiętamy o tonizacji skóry. Raz lub dwa razy w tygodniu wykonujemy peeling - najbezpieczniejszy można wykonać właśnie glinką kosmetyczną.
Kolejnym punktem w pielęgnacji tłustej cery są maseczki - należy je wykonywać regularnie i zawsze na oczyszczonej wcześniej skórze.

Maseczka z żółtej glinki Rapan beauty (Rapan Yellow Clay) jest niezwykle bogata
w minerały i posiada wysoką zawartość montmorylonitu. Żółty kolor glinka zawdzięcza wysokiej zawartości tlenku żelaza. Jest pochodzenia kambryjskiego i ma właściwości lecznicze.
Glinka kambryjska Rapan pozyskiwana jest ze słonego jeziora Ostrownoje na zachodniej Syberii, spod warstwy czarnych i szarych mułów. Przykryta jest 20-50 cm warstwą solanki. Następnie, po wydobyciu umieszczana jest w dużych pojemnikach
i pokrywana 20-50 mm warstwą skoncentrowanej solanki. W trakcie pakowania glinka przechodzi trzykrotną filtrację, po której umieszczana jest w hermetycznych opakowaniach.

Zastosowanie glinki żółtej Rapan:
- zamyka pory, usuwa nadmierny łój, zaskórniki, zanieczyszczenia i wypryski,
- poprawia wygląd skóry i jej teksturę: skóra wygląda młodziej, jest gładsza i ma jednolitą barwę,
- wzmacnia procesy usuwania toksycznych odpadów i redukuje pojawianie się cellulitu,
- zmniejsza obrzęki
- zawiera antyoksydanty, które usuwają wolne rodniki,
- poprawia drenaż limfatyczny i krążenie krwi, metabolizm i wymianę tlenową w komórkach,
- nasyca skórę minerałami.

Sposób użycia:
mieszamy glinkę Rapan z wodą do uzyskania gładkiej masy i nakładamy na twarz na 20 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą. Po maseczce koniecznie należy zastosować krem nawilżający.
Na trądzik: mieszamy glinkę Rapan (2 łyżeczki) z ciepłą wodą i solą Rapan beauty
(1 łyżka) do uzyskania gładkiej pasty i stosujemy codziennie w formie maseczki na twarz i/lub plecy.
Przy oparzeniach słonecznych, skaleczeniach, odmrożeniu, liszajach czy drożdżycy przygotowaną w powyższy sposób maskę należy nakładać na na chore miejsce.

Skład: 
Naturalna, słona, żółta glinka kosmetyczna.
Skład chemiczny: krzmionka, tlenki aluminium, welan wapnia, magnez, kaolinit, uwodniona mika, montmorylonit, minerały z grupy chlorków.
Dostępna w opakowaniach 240g (słoiczek) oraz 1kg (worek)

Gdzie można kupić żółtą glinkę Rapan? Kliknij w ten link.