Czarna glinka Fitocosmetic - bogactwo minerałów z Morza Martwego

Czarna glinka z minerałami z Morza Martwego to prawdziwa skarbnica zdrowia dla skóry z problemami. Jeśli posiadasz skórę tłustą, trądzikową lub mieszaną ta glinka będzie idealna do jej pielęgnacji. Pojawiające się wypryski na plecach szybko znikną po regularnie wykonywanych zabiegach w domowym zaciszu.

Glinka czarna Fitocosmetik z dodatkiem jonów srebra polecana jest do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, o rozszerzonych porach i nadprodukcji sebum.
Nadaje się nie tylko do przygotowywania maseczek do twarzy ale jest również jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków do redukcji cellulitu i nadwagi.

Glinkę z Morza Martwego stosujemy w postaci okładów na ciało, można ją dodawać również do kąpieli.
Składniki mineralne zawarte w tej glince regulują procesy przemiany materii w skórze, nawilżają ją i wzmacniają błony komórkowe. Regularne stosowanie glinki chroni skórę przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem środowiska.
Glinka stosowana do twarzy działa wspomagająco w leczeniu trądziku.
Unikalny kompleks minerałów zawarty w glince ma właściwości antyseptyczne, oczyszczające, przeciwzapalne i regenerujące.
Maseczki przygotowane na bazie glinki czarnej głęboko oczyszczają i odblokowują zanieczyszczone pory.

Zastosowanie czarnej glinki z Morza Martwego:
maseczki kosmetyczne do twarzy, kąpiele w wannie, kompresy na ciało.

Sposób użycia:
- maseczka do twarzy: do łyżeczki glinki w proszku dodajemy niecałą łyżeczkę wody termalnej, mineralnej, przegotowanej, lub z kranu (wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry, można zamiast wody dodać hydrolat), mieszamy w miseczce ceramicznej lub plastikowej (nie wolno używać metalowych naczyń ani mieszadełek)
do otrzymania gładkiej masy. W razie potrzeby zagęszczamy maseczkę dodatkową ilością glinki w proszku. Nanosimy wymieszaną glinkę z wodą na skórę twarzy omijając okolice oczu
i ust, następnie pozostawiamy na 5 do max. 15 minut. Maseczkę zmywamy ciepłą wodą, bez użycia mydła. Zaleca się stosowanie maseczki z glinki 2-3 razy w tygodniu,

Skład: 100% czarna glinka wysoko oczyszczona
Dostępna w opakowaniu 100g (2 woreczki x 50g)
Producent: Fitocosmetic (Rosja),
Termin ważności: 3 lata

Gdzie można kupić czarną glinkę z Morza Martwego? Kliknij w ten link.

Inne glinki czarne: medikomedkamczacka