Biała glinka anapska rozjaśniająca skórę

Po glince białej MedikoMed oraz glinkach Fitocosmetic: krymskiej i jordańskiej czas na zaprezentowanie glinki anapskiej. Jest to również glinka biała kaolinowa, która oczyszcza i rozjaśnia skórę.

Glinka biała to najcenniejsza z glinek kosmetycznych, jest wysoko zmineralizowana, doskonale oczyszcza i dotlenia skórę. Zawarte w niej minerały mają dobroczynny wpływ na naszą skórę.

Korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie glinki anapskiej są ogromne.
Glinka ta oczyszcza skórę, usprawnia proces transportu tlenu do komórek, zwiększa elastyczność skóry a także ją rozjaśnia i odświeża.
Wysoka zawartość minerałów w glince anapskiej powoduje, że skóra podczas aplikacji maseczki zostaje nasycona niezbędnymi mikroelementami. Stymulowana jest również produkcja kolagenu, nadającego skórze elastyczności i młodzieńczego wyglądu.

Biała glinka ma delikatnie złuszcza skórę, dzięki czemu skutecznie zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, dodatnio wpływa na jędrność skóry. Dodatkowo wybiela ją i poprawia koloryt.

Glinkę anapską stosujemy nie tylko do twarzy i ciała, ale również do włosów. Jako maska na włosy aktywnie odżywia skórę  głowy,pobudza wzrost włosów oraz działa przeciwłupieżowo.

Zastosowanie białej glinki anapskiej:
maseczki kosmetyczne do twarzy, maski do włosów, kąpiele w wannie, kompresy na ciało.

Sposób użycia:
- maseczka do twarzy:
do łyżeczki glinki w proszku dodajemy niecałą łyżeczkę wody termalnej, mineralnej, przegotowanej, lub z kranu (wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry, można zamiast wody dodać hydrolat), mieszamy w miseczce ceramicznej lub plastikowej (nie wolno używać metalowych naczyń ani mieszadełek) do otrzymania gładkiej masy. W razie potrzeby zagęszczamy maseczkę dodatkową ilością glinki w proszku. Nanosimy wymieszaną glinkę z wodą na skórę twarzy omijając okolice oczu
i ust, następnie pozostawiamy na 5 do max. 15 minut. Maseczkę zmywamy ciepłą wodą, bez użycia mydła. Zaleca się stosowanie maseczki z glinki 2-3 razy w tygodniu,
- maska na włosy: nanosimy przygotowaną (podobnie jak w przypadku maseczki do twarzy) w odpowiedniej do długości naszych włosów masę na wilgotne włosy. Zmywamy po 5-10 minutach ciepłą wodą.

Skład: 100% biała glinka wysoko oczyszczona (kaolin)
Dostępna w opakowaniu 100g (2 woreczki x 50g)
Producent: Fitocosmetic (Rosja),
Termin ważności: 3 lata

Gdzie można kupić białą glinkę anapską? Kliknij w ten link.

Inne glinki białe: jordańska, krymska, medikomed