Błękitna glinka tybetańska z żeń - szeniem

Błękitna glinka tybetańska to bogata w mikroelementy glinka z kolekcji chińskich glinek. Zawiera wapń, magnez, krzem i żelazo, dzięki czemu wspomaga regenerację naskórka. Maseczki z tej glinki działają odżywczo i oczyszczająco na skórę, regulują produkcję sebum. Glinka tybetańska stosowana regularnie wyrównuje koloryt skóry oraz wygładza drobne zmarszczki.

Żeń - szeń o który wzbogacona została glinka zbierany jest w ekologicznie czystych górach Tybetu. Dzięki temu posiada największą ilość witamin i substancji odżywczych. W połączeniu z błękitną gliną ma głębokie działanie odmładzające, nie przesusza skóry. Sprawia, że jest ona elastyczna i sprężysta. Glinka i żeń - szeń to naturalne składniki, nie powodujące podrażnień. Są szczególnie polecane do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz skłonnej do alergii.

Zastosowanie błękitnej glinki tybetańskiej: maseczki kosmetyczne do twarzy i kąpiele w wannie.

Sposób użycia:
- maseczka do twarzy: do łyżeczki glinki w proszku dodajemy niecałą łyżeczkę wody termalnej, mineralnej, przegotowanej, lub z kranu (wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry, można zamiast wody dodać hydrolat), mieszamy w miseczce ceramicznej lub plastikowej (nie wolno używać metalowych naczyń ani mieszadełek)
do otrzymania gładkiej masy. W razie potrzeby zagęszczamy maseczkę dodatkową ilością glinki w proszku. Nanosimy wymieszaną glinkę z wodą na skórę twarzy omijając okolice oczu
i ust, następnie pozostawiamy na 5 do max. 15 minut. Maseczkę zmywamy ciepłą wodą, bez użycia mydła.
Zaleca się stosowanie maseczki z glinki 2-3 razy w tygodniu,
- kąpiel w wannie: 100-200g glinki przygotować wg powyższego schematu, wlać do wanny i dobrze wymieszać. Pozostać w kąpieli 20-30 minut.

Skład: błękitna glinka wysoko oczyszczona, wyciąg z żeń - szenia, substancja zapachowa.
Dostępna w opakowaniu 100g (2 woreczki x 50g)
Producent: Fitocosmetic (Rosja),
Termin ważności: 3 lata

Gdzie można kupić błękitną glinkę tybetańską? Kliknij w ten link.