Glinka kosmetyczna - informacje ogólne


         Gliny są skutecznym, naturalnym środkiem leczniczym powstałym na skutek procesów geologicznych i biologicznych, jakie miały miejsce setki milionów lat temu.
Jak wiadomo, posiadają szczególne biopole oraz zawierają dużą ilość niezbędnych człowiekowi soli mineralnych i mikroelementów.
Gliny mają właściwości lecznicze i odmładzające oraz bardzo szerokie zastosowanie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Leczenie za pomocą gliny to jedna z najstarszych metod leczenia organizmu. W dzisiejszych czasach glina wykorzystywana jest w sanatoriach, w gabinetach kosmetycznych oraz w domowym zaciszu do przygotowywania maseczek, kąpieli i kompresów.


          Glinki kosmetyczne w proszku są idealnym, naturalnym środkiem zawierającym ogromną ilość substancji nieorganicznych, minerałów i mikroelementów.
Dostępne są w kolorach: biały, żółty, różowy, czerwony, błękitny, niebieski, zielony, szary i czarny.
Każda z glin kosmetycznych ma wiele dobroczynnych właściwości, które zostaną przedstawione w niniejszym blogu, zatem zapraszam do regularnych odwiedzin, czytania i próbowania glinek.

Glinki przechowujemy w temperaturze od +5°C do +25°C i wilgotności powietrza nie wyższej, niż 70% przez 24 lub 36 miesięcy od daty produkcji (zależy od Producenta) oraz przez 6 miesięcy od daty otworzenia opakowania.
Polecani producenci: Golden-Farm (Ukraina) - opakowania 60g, MedikoMed (Rosja) - opakowania 100g (2 x 50g).
Przeciwwskazania: indywidualna nietolerancja na składnik produktu.

Osoby zainteresowane zakupem glinek kosmetycznych do samodzielnego przygotowywania maseczek i kąpieli zapraszam do kontaktu mailowego: kosmetycznaglinka@gmail.com

Informacje dotyczące glinki leczniczej można znaleźć w blogu Glinka lecznicza jadalna